Arnis Siliņš: Jogas kultūra mūsdienās un vēsturiski

Laipni lūdzam uz Arņa Siliņa sešu lekciju ciklu par daudzveidīgo Jogas kultūru un mūsu iespējām un vēlmi "nodarboties" ar Jogu. Lektors atklās dažādus Jogas teorijas un prakses aspektus, tostarp arī atbildes uz jautājumiem par to, vai Joga ir mums piemērota un kādos gadījumos Joga var kaitēt. Lekcijās dotie praktiskie padomi un studiju materiāli palīdzēs uzsākt vai pilnveidot individuālo Jogas praksi.
 
Vienas lekcijas garums: 1 stunda + laiks jautājumiem un atbildēm.
 
Klausītāji, auditorija: ikviens, kuru skārusi interese par Jogas daudzveidīgo kultūru, dalībai kursā nav nepieciešamas īpašas priekšzināšanas.
 
Kursa norises vieta: Latvijas Universitātes galvenā ēka Raiņa bulvārī 19.
 
Pilna lekciju kursa (6 lekcijas) cena, apmeklējot to klātienē: 60 EUR
 
Kursa noslēgumā piedāvāsim drukātu sertifikātu par kursa apgūšanu!
 
 
Arnis Siliņš uzsāka praktizēt Jogas meditāciju un kultūru 1987. gadā meistara Amrit Mahamedha vadībā. Šobrīd Arņa Siliņa kompetence aptver dažādus Jogas tradīcijas ievadapmācības kursus, Jogas tradīcijas un prakses apmācību gan studentu grupām (LU., LKA), gan arī individuālajiem Jogas praktizētājiem. Tiek turpināta Jogas apmācības programmu izveide un pilnveidošana Arņa Siliņa vadībā LU Indijas studiju centra un biedrības Latvijas Jogas skola mācību programmās.

Lekciju saraksts

1. lekcija

28. janvārī, plkst. 18.30 Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Ievads. Sevis izziņas un veselības principi Jogas tradīcijā. Cilvēka vēlmju un labklājības hierarhija. Svarīgākie jēdzieni Jogas kultūras izpratnei.

2. lekcija

4. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Kas ir meditācija Jogas praksē un tās daudzveidībā. Simboliskā izpratne par vienotību ar pasauli. Cilvēks - mazais visums, visums – lielais cilvēks. Gūnu principi.

3. lekcija

11. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Garīgais spēks un "nepaklausīgais" ķermenis Jogas praksē. Āsanas, prānajāmas u.c. kā metodes vērstas uz apzināšanās, atslābināšanās, koncentrēšanās un meditācijas veicināšanu un pilnveidošanu.

 

4. lekcija

18. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Hatha Joga un Rādža Joga tradicionālajā skatījumā un mūsdienu interpretācijās. Vispārējā atslābināšanās prasmes nepieciešamība un terapeitiskie jogas paņēmieni.

 

5. lekcija

25. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Jogas prakses noturīguma šķēršļi un sevis izzināšanā, atklāto vērtību integrācija ikdienā. Mijiedarbība starp elpošanu un koncentrēšanos - izpratne, ko sniedz vērīgums uz īpatnējām ķermeņa izjūtām un apziņas viļņošanos.

 

6. lekcija

3. martā, plkst. 18.30 Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Universālo dzīves mērķu saskaņa ar cilvēka individuālajiem mērķiem un izaugsmes spēks Jogas praksē. Jogas kultūras attiecības ar reliģiju dažādos vēsturiskos apstākļos. Joga kā zinātne un māksla.