Ivars Austers: Kas cilvēkus dara laimīgus? Trīs lekcijas par laimi

Justies labi un būt laimīgi grib visi. Laime var tikt saprasta un sajusta ļoti dažādi – zinātne to pēdējos desmit gadus ir cītīgi pētījusi. Kas ir laime? Kā zināt – vai esi laimīgs? Vai esi laimīgs tad, kad to gaidi? Vai tieši tādā veidā, kā gaidi?
 
Šis ir kurss par to kā spriežam, kā pieņemam lēmumus cerībā, ka tā sāksies ceļš pie laimes. Kā rāda pētījumi sociālajā psiholoģijā, laime ir iespējama, tā ir atrodama, vien bieži atšķirīgā veidā un mazliet citur nekā tur, kur sākotnēji cerējām to sastapt un piedzīvot. Kā domāt par laimi, kur un kā to “meklēt” kursā tiks stāstīts trijās lekcijās.
 
Vienas lekcijas ilgums: 70-90 minūtes. 

 
Norises laiks un vieta: trīs vakari, sākot ar 8. martu Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. telpā Aspazijas bulvārī 5. Katras lekcijas sākums: plkst. 18.30.
 
Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš reflektē par savām izvēlēm un vēlas savu ikdienu piedzīvot jēgpilnāk un apzinātāk.
 
Pilna lekciju kursa (3 lekcijas) cena, apmeklējot to klātienē: 36 EUR.
Nordea bankas klientiem 15% atlaide.
 
Par lektoru
 
Ivars Austers ir profesors LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. Doktora grādu (PhD) ieguvis Stokholmas Universitātē. Specializējies tādās jomās kā sociālā psiholoģija, lēmumu pieņemšana, sociālā izziņa, cilvēku vērtības un pētījumu metodoloģija. Daudzkārt publicējies starptautiskos zinātniskos žurnālos, līdzās tam veicis pieaugušo apmācību.

Lekciju saraksts

1. lekcija

8. martā, plkst. 18.30 Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. telpā Aspazijas bulvārī 5, Rīgā.
Kur un kā mēs meklējam laimi? Reizēm atrodam, reizēm nē. Un gandrīz nekad tā atrasta nav tāda, kā gaidījām. Kāpēc un kā tas notiek?

2. lekcija

15. martā, plkst. 18.30 Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. telpā Aspazijas bulvārī 5, Rīgā.
Mēs ne tikai meklējam laimi, bet arī vēlamies izvairīties no visa, kas varētu mūs darīt nelaimīgus. Ir daudzas lietas, no kurām baidāmies par spīti tam, ka tās iespējamas ar mazu varbūtību. Kas ir šie riski?

3. lekcija

22. martā, plkst. 18.30 Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. telpā Aspazijas bulvārī 5, Rīgā.
Kā pamanīt, ka esam laimīgi? Parasti vairāk sapņojam par nākotni, un gremdējamies atmiņās. Un to īsto laimes brīdi varam palaist garām neievērotu.