LU piedāvā jauno pasniedzēju popularzinātniskas videolekcijas

Latvijas Universitāte (LU), turpinot janvārī iesākto bezmaksas videolekciju projektu LU Open Minded, piedāvā četras 15 – 30 minūtes garas lekcijas, kurās LU jaunie un aizrautīgie pasniedzēji populārzinātniski stāsta par interesantām psiholoģijas, antropoloģijas, kognitīvo zinātņu un fizikas tēmām.
Šo īso lekciju mērķis ir parādīt, cik aizraujoša un interesanta var būt zinātne, ja vien par to stāsta cilvēki, kam tā ir sirdslieta un kam ir svarīgi, lai klausītājs patiešām izprastu teiktā nozīmi.
Arī nākamajā semestrī plānots turpināt veidot bezmaksas videolekcijas un piedāvāt tās noskatīties ikvienam internetā. Tās skatīties īpaši aicināti skolēni, lai labāk izprastu un izvēlētos, ko vēlas darīt nākotnē un kādas iespējas var piedāvāt visdažādākās zinātņu jomas.

Lekciju saraksts

Ivars Austers: Par vienkāršu un sarežģītu domāšanu

Stokholmas Universitātes doktors un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesors Ivars Austers stāsta par vienkāršo un sarežģīto domāšanu, ko pēta psihologi.

 

Vjačeslavs Kaščejevs: Par melnajiem caurumiem

Telavivas Universitātes doktors un LU Fizikas un matemātikas fakultātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs aizraujoši un pārsteidzoši vienkārši skaidro, kas ir „melnie caurumi”

 

Ieva Raubiško: Par antropoloģisku ceļojumu

Oksfordas Universitātes doktore un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pasniedzēja Ieva Raubiško savā lekcijā izstāsta, kas ir sociālā antropoloģija un aicina antropoloģiskā ceļojumā.

 

Jurģis Šķilters: Par reprezentācijas neaizstājamo nozīmi

Johana Gūtenberga Universitātes doktors un LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Jurģis Šķilters izklāsta reprezentācijas neaizstājamo nozīmi kognitīvajās zinātnēs.