Ivars Austers: Būt modram un sasniegt mērķi. Psiholoģijas kurss par to, kā neļauties kārdinājumiem

Pēdējos gadu desmitos psiholoģijā pelnītu popularitāti ieguvuši pētījumi, kuru uzmanības fokusā ir cilvēku psiholoģiskās dabas trūkumi – izrādās, ka tomēr īsti nevaram uzticēties savām nojausmām un emocionālajām reakcijām. Vēl vairāk – tās itin bieži mūs maldina, un ir izveidota ne viena vien klasifikācijas sistēma, ne viena vien eksperimentu paradigma, kā šos slazdus un kļūdas pētīt. Par to jau LU Open Minded bija vesels kurss “Sociālā psiholoģija. Ilūzijas domājot par sevi un citiem”.
 
No tā zinām, ka bez iekrišanas šajos spriešanas slazdos neiztikt. Nu pienācis laiks spert nākamo loģisko soli – pamatīgāk pievērsties jautājumiem par to, kā apzināti novērst savas iepriekšparedzamās kļūdas. Par to šis kurss – kā varam sevi piesiet kuģa mastam, ja zinām, ka drīz mūs vilinās sirēnu dziesmas, kurām nespēsim pretoties. Kā izmantot Odiseja gudrības, ko darīt pirms esam sadzirdējuši pirmās sirēnu dziesmu skaņas?
 
Šis būs kurss katram par sevi pašu, ko darīt ar sevi, kā ierobežot, mudināt, lai strādātu un pieņemtu lēmumus precīzāk un efektīvāk. Lūdzam ņemt vērā, ka šis ir 2017. gada aprīlī notikušā tiešsaistes kursa atkārtojums!

 
Kursa norise: Lekciju kurss notiks tiešsaistē, sākot ar 11 janvāri. Kursa dalībnieki reizi nedēļā savā e-pastā saņems lekcijas video, prezentāciju, materiālu lasīšanai (angļu valodā) un pašpārbaudes testu. Sūtījums paliks kursa dalībnieku rīcībā neierobežotu laiku.
 
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte.
 
Vienas lekcijas garums: 30-40 minūtes.
 
Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš vēlas izprast sevi un pieņemt efektīvākus lēmumus; cilvēki, kuri ikdienā saskaras ar informācijas analīzi, personālvadību un lēmumu pieņemšanu; visu līmeņu vadītāji, publiskā sektora darbinieki, žurnālisti, mārketinga jomā strādājošie.
 
Ieguvumi: dažādi ikdienā noderīgi rīki, ar kuru palīdzību identificēt maldīgos domāšanas paternus un to vietā pieņemt lēmumus, kas balstīti plašākā situācijas izvērtējumā.
 
 
No iepriekšējā tiešsaistes kursa dalībnieku atsauksmēm:

 
Kursa vērtējums: 4.7 no 5 (no 66 iesniegtām atsauksmēm)

 
"Patika prof. Ivara Austera stāstījums, maniere, kādā kurss tika pasniegts, viņa atlasītie piemēri. Prasme izskaidrot zinātniskus terminus ar humoru, saprotami. Un noteikti arī iespēja klausīties lekcijas mājās, pašai izvēloties laiku."
"Ļoti patika labā organizācija – lekciju materiāli un prezentācijas var pārskatīt vēlreiz, laba skaņas kvalitāte, patīkami un izzinoši pasniegts sarežģīts materiāls."
"Īpašu paldies vēlos pateikt par iespēju lekcijas kursu apgūt tālmācībā – aizņemtības dēļ nevarētu būt uz visām lekcijām! Bet te – gan zināšanu kvalitatīva pasniegšana, pašpārbaudes uzdevumi un sertifikāts. Ceru, ka šī labā tālmācības prakse LU attīstīsies, jo labprāt apgūtu vēl sev interesējošus kursus tālmācībā."
"Man patika, ka tika sniegti pētījumos balstītas ierosmes, kā sevi disciplinēt un motivēt darboties, kā nepazaudēt savu mērķi. Ļoti laba šķita iespēja pēc lekcijas aizpildīt pašpārbaudes testu."
"Dažādo pētījumu analīze un rezultāta sasaiste ar tēmu. Pasniegšanas veids. Rezultātā "pēcgarša" ilgi nelaiž vaļā un liek domāt par sevi un to, kas un kā notiek."

 

  
Par lektoru
 
Ivars Austers ir profesors LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. Doktora grādu (PhD) ieguvis Stokholmas Universitātē. Specializējies tādās jomās kā sociālā psiholoģija, lēmumu pieņemšana, sociālā izziņa, cilvēku vērtības un pētījumu metodoloģija. Daudzkārt publicējies starptautiskos zinātniskos žurnālos, līdzās tam veicis pieaugušo apmācību.

 

  
Kā notiks studijas tiešsaistē?

1. Piesakies dalībai lekciju kursā, aizpildot reģistrācijas anketu.
2. Reģistrēšanās kursā ir par maksu (9.90 EUR). Par šo maksu saņemsi lekciju video savā e-pastā kopā ar materiāliem, pašpārbaudes testiem, kā arī iespēju kārtot noslēguma pārbaudes darbu un saņemt sertifikātu par kursa apgūšanu.
3. Lekciju un materiālu sūtījumus saņemsi savā e-pastā reizi nedēļa – ceturtdienās, sākot ar 11. janvāri.
4. 1. martā kopā ar kursa pēdējās lekcijas video saņemsi noslēguma pārbaudes darbu. Izpildi to līdz 12. martam. Ja pārbaudes darbs izpildīts, pareizi atbildot uz vismaz 70% jautājumu, desmit dienu laikā saņem sertifikātu par kursa apgūšanu.

Lekciju saraksts

1. lekcija. Prokrastinācija

Nedarīt to, kas jādara. Tā vietā darīt ko patīkamāku. Atlikt svarīgo, darīt mazāk steidzamo. Kā tikt galā ar prokrastināciju?
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 11. janvārī.

2. lekcija. Nē, tuvredzībai lēmumos

Nākotne pienāk, un tad ir žēl, ka nav izdevies tik labi, kā varēja būt. Bet var izdarīt labāk nekā parasti.
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 18. janvārī.

3. lekcija. No vienas puses prāts, no otras emocijas

No vienas puses prāts, no otras emocijas. Pa vidu gandrīz vai bezdibenis. Kā tikt tam pāri.
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 25. janvārī.

4. lekcija. No vienas puses prāts, no otras emocijas

Mūsu atmiņas par emocijām: vai spējam atcerēties objektīvi? Kā motivēt sevi noguruma gadījumā?
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 1. februārī.

5. lekcija. Rituāli

Tie nav vienīgi antropologu vai kultūrteorētiķu monopols, tie noder ikdienā, kad ne gribam, ne spējam ko padarīt, bet rezultāts ir jāsasniedz.
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 8. februārī.

6. lekcija. Klusums

Vai visu labi darīt klusumā? Ne vienmēr, fona skaņas un trokšņi var būt noderīgi.
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 15. februārī.

7. lekcija. Lēmumu punkti

Kā jau iepriekš paredzēt brīžus, kad iespējams daudz zaudēt vai maz iegūt.
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 22. februārī.

8. lekcija. Lēmumu punkti 2

Ko darīt, lai zaudētu maz un iegūtu daudz?
 
Lekciju saņemsiet savā e-pastā 1. martā.