Ivars Austers: Būt modram un sasniegt mērķi. Psiholoģijas kurss par to, kā neļauties kārdinājumiem

Pēdējos gadu desmitos psiholoģijā pelnītu popularitāti ieguvuši pētījumi, kuru uzmanības fokusā ir cilvēku psiholoģiskās dabas trūkumi – izrādās, ka tomēr īsti nevaram uzticēties savām nojausmām un emocionālajām reakcijām. Vēl vairāk – tās itin bieži mūs maldina, un ir izveidota ne viena vien klasifikācijas sistēma, ne viena vien eksperimentu paradigma, kā šos slazdus un kļūdas pētīt. Par to jau LU Open Minded bija vesels kurss “Sociālā psiholoģija. Ilūzijas domājot par sevi un citiem”.
 
No tā zinām, ka bez iekrišanas šajos spriešanas slazdos neiztikt. Nu pienācis laiks spert nākamo loģisko soli – pamatīgāk pievērsties jautājumiem par to, kā apzināti novērst savas iepriekšparedzamās kļūdas. Par to šis kurss – kā varam sevi piesiet kuģa mastam, ja zinām, ka drīz mūs vilinās sirēnu dziesmas, kurām nespēsim pretoties. Kā izmantot Odiseja gudrības, ko darīt pirms esam sadzirdējuši pirmās sirēnu dziesmu skaņas?
 
Par to astoņu lekciju kurss, katram par sevi pašu, ko darīt ar sevi, kā ierobežot, mudināt, lai strādātu un pieņemtu lēmumus precīzāk un efektīvāk.

 
Kursa norise: Lekciju kurss var tikt piedāvāts studēšanai tiešsaistē. Bez tiešsaistes studijām ir iespējams iegādāties piekļuvi visu lekciju video, intereses gadījumā lūgums rakstīt uz: luopenminded@gmail.com
 
Vienas lekcijas garums: 30-40 minūtes.
 
Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš vēlas izprast sevi un pieņemt efektīvākus lēmumus; cilvēki, kuri ikdienā saskaras ar informācijas analīzi, personālvadību un lēmumu pieņemšanu; visu līmeņu vadītāji, publiskā sektora darbinieki, žurnālisti, mārketinga jomā strādājošie.
 
Ieguvumi: dažādi ikdienā noderīgi rīki, ar kuru palīdzību identificēt maldīgos domāšanas paternus un to vietā pieņemt lēmumus, kas balstīti plašākā situācijas izvērtējumā.
 
 
No klātienes kursa dalībnieku atsauksmēm:

"Iespēja koncentrētā veidā iepazīties ar dažādu pētījumu rezultātiem. Pierādījumos balstītas zināšanas, kas ļauj analizēt dažādas ikdienas situācijas."
"Nepiespiesta atmosfēra, piemeklēti precīzi piemēri no seniem un ne tik seniem pētījumiem."
"Patika lektora spēja lekcijas laikā likt aizdomāties no cita uztveres punkta. Patika lektora valoda, daudzie sinonīmi un mēģinājumi vienkāršos vārdos pateikt grūtāk uztveramo."

 

  
Par lektoru
 
Ivars Austers ir profesors LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. Doktora grādu (PhD) ieguvis Stokholmas Universitātē. Specializējies tādās jomās kā sociālā psiholoģija, lēmumu pieņemšana, sociālā izziņa, cilvēku vērtības un pētījumu metodoloģija. Daudzkārt publicējies starptautiskos zinātniskos žurnālos, līdzās tam veicis pieaugušo apmācību.

Lekciju saraksts

1. lekcija. Prokrastinācija

Nedarīt to, kas jādara. Tā vietā darīt ko patīkamāku. Atlikt svarīgo, darīt mazāk steidzamo. Kā tikt galā ar prokrastināciju?

2. lekcija. Nē, tuvredzībai lēmumos

Nākotne pienāk, un tad ir žēl, ka nav izdevies tik labi, kā varēja būt. Bet var izdarīt labāk nekā parasti.

3. lekcija. No vienas puses prāts, no otras emocijas

No vienas puses prāts, no otras emocijas. Pa vidu gandrīz vai bezdibenis. Kā tikt tam pāri.

4. lekcija. No vienas puses prāts, no otras emocijas

Mūsu atmiņas par emocijām: vai spējam atcerēties objektīvi? Kā motivēt sevi noguruma gadījumā?

5. lekcija. Rituāli

Tie nav vienīgi antropologu vai kultūrteorētiķu monopols, tie noder ikdienā, kad ne gribam, ne spējam ko padarīt, bet rezultāts ir jāsasniedz.

6. lekcija. Klusums

Vai visu labi darīt klusumā? Ne vienmēr, fona skaņas un trokšņi var būt noderīgi.

7. lekcija. Lēmumu punkti

Kā jau iepriekš paredzēt brīžus, kad iespējams daudz zaudēt vai maz iegūt.

8. lekcija. Lēmumu punkti

Ko darīt, lai zaudētu maz un iegūtu daudz?
 
Par iespēju iegādāties piekļuvi visu lekciju video lūgums rakstīt uz: luopenminded@gmail.com